Posiedzenie sprawozdawcze Rady Samorządu Doktorantów UW z udziałem JM Rektora UW

Koleżanki i Koledzy,

serdecznie zapraszam na sprawozdawcze posiedzenie Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego, które odbędzie się w ten poniedziałek (23 stycznia br.) o godz. 18:30 w auli im. M. Ossowskiej na Wydziale Filozofii UW (Krakowskie Przedmieście 3; sala nr 116, I piętro, drzwi przy bibliotece).

W pierwszej części posiedzenia weźmie udział JM Rektor, z którego udziałem przewidziana jest dyskusja nt. kształcenia i warunków prowadzenia badań przez doktorantów/tki.

Porządek obrad:
  1. Przemówienie Jego Magnificencji Rektora UW
  2. Dyskusja nt. warunków kształcenia i prowadzenia badań naukowych przez doktorantów i doktorantki Uniwersytetu Warszawskiego (przerwa – 10 min.)
  3. Informacja przedstawicieli Samorządu w Komisjach Senackich ds. naukowych oraz studentów, doktorantów i jakości kształcenia nt. posiedzenia poświęconego sytuacji doktorantów i doktorantek w szkołach doktorskich
  4. Dyskusja w sprawie postulatów środowiska doktoranckiego dot. organizacji i przebiegu postępowania rekrutacyjnego do szkół doktorskich
  5. Dyskusja w sprawie postulatów środowiska doktoranckiego dotyczących funkcjonowania działania IV.4.1. “Kompleksowy program wsparcia dla doktorantów i doktorantek UW” w ramach programu “Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”
  6. Sprawozdanie z działalności Zarządu SD UW w poprzednim roku kalendarzowym
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z działalności Zarządu SD UW w poprzednim roku kalendarzowym
  8. Informacje Przewodniczącego i Zarządu Samorządu Doktorantów
  9. Wolne wnioski

Korzystając z okazji przypominam, że kadencja przedstawicieli Samorządu w radach dydaktycznych oraz radach naukowych dyscyplin kończy się w lutym, w dniu pierwszego posiedzenia Rady Samorządu Doktorantów nowej kadencji. Zachęcam dotychczasowych reprezentantów/tki  do zgłoszenia swoich kandydatur w wyborach w nowej kadencji. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Samorządu w zakładce “Wybory”.

Do zobaczenia
Jakub Róg