Mobilność
Wydziały
Podstawowym źródłem finansowania badań prowadzonych przez doktorantki i doktorantów powinny być wydziały. Przynależność do wydziału jest ustalana na podstawie miejsca pracy Promotora. Wydziały otrzymują środki na ten cel w ramach subwencji – w tzw. składniku pracowniczym. Każdy wydział we własnym zakresie decyduje w jaki sposób powinien finansować mobilność doktorantek i doktorantów ze swojej jednostki. Szczegółowe informacje nt. pozyskania środków na mobilność na stronie wydziału lub w sekretariacie.
IDUB – Działanie IV.4.1. Kompleksowy program wsparcia dla doktorantów UW
Działanie jest przeznaczone dla doktorantek i doktorantów kształcących się na studiach III stopnia oraz w ramach szkół doktorskich. Jednym z jego celów jest wspieranie mobilności krótkookresowej doktorantek i doktorantów.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
Filary samorządu
Doktoranci i doktorantki mogą również ubiegać się o finansowanie mobilności (np. wyjazdów na konferencje naukowe) przez Zarząd Samorządu Doktorantów UW. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
Program MOST
Umożliwia odbycie semestru lub roku kształcenia doktoranckiego, a także zaliczenie co najmniej jednego przedmiotu na innym polskim Uniwersytecie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
ERASMUS+
Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
NAWA
Oferuje programy dla naukowców oraz pogramy wymiany osobowej naukowców w ramach współpracy bilateralnej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
FULBRIGHT
Stypendia dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych. Celem stypendium, trwającego od 4 do 10 miesięcy, jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
DAAD
Szczegółowe informacje na stronie: stronie internetowej.
Więcej informacji nt. mobilności na stronie internetowej.