Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Pomoc psychologiczna

Punktem pierwszej pomocy psychologicznej dla doktorantek i doktorantów jest Centrum Pomocy Psychologicznej. Usługi CPP polegają na poradnictwie psychologicznym, nie terapii. Osoby, które zgłoszą się do CPP, otrzymują krótkoterminowe wsparcie oraz wskazanie, gdzie powinni uzyskań dalszą pomoc. Konsultacje mają charakter indywidualnych spotkań. Każdy ma prawo do 3 takich spotkań w semestrze. CPP oferuje też usługę „walk-in clinic”, czyli pierwszego kontaktu z psychologiem. Jest to krótka konsultacja dla osób w sytuacji kryzysowej, dostępna bez zapisów. Centrum prowadzi też wspierające spotkania online. Szczegółowe informacje nt. pomocy psychologicznej na stronie internetowej.

Doktoranci i doktorantki UW mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychiatrycznych. Na dyżur lekarza psychiatry może zapisać jedynie pracownik BON lub psycholog CPP. Celem spotkań jest ustalenie zakresu wsparcia na studiach. Lekarz uniwersytecki nie prowadzi leczenia. Szczegółowe informacje nt. pomocy psychiatrycznej na stronie internetowej.