Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Szkolenia

Szkolenie “Ocena śródokresowa” i “Indywidualny plan badawczy”

Samorząd Doktorantów zaprasza na szkolenia online:

 • Finalisation of the doctoral school – 30.11.2022, godz. 16:00

MATERIAŁY ZE SZKOLENIA

 

Szkolenie “Nowa Procedura Nadawania Stopnia Doktora”, 27.09.2022

MATERIAŁY ZE SZKOLENIA

 

Szkolenie BOB-u dot. wniosków grantowych NCN Preludium
Samorząd Doktorantów zaprasza na szkolenie online dotyczące konkursu PRELUDIUM 21, które odbędzie się 17 maja w godzinach 14-16. Szkolenie poprowadzą dla nas eksperci z Biura Obsługi Badań. Podczas szkolenia otrzymacie pigułkę wiedzy na temat konkursu NCN. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt. tego konkursu przed odbyciem się szkolenia, by jak najwięcej wyciągnąć dla siebie ze spotkania ze specjalistami BOB-u . Poruszone zostaną takie kwestie jak: jak planować koszty? jak przebiega ocena wniosku? i wiele innych. Szkolenie odbędzie się na platformie Zoom. Szkolenie będzie nagrywane. Na szkolenie obowiązują zapisy pod linkiem. Zapisy na szkolenie będą otwarte do 16.05 (poniedziałek) do godz. 23:59 (lub do wyczerpania limitu miejsc). Link do szkolenia zostanie wysłany do wszystkich zapisanych osób w dniu szkolenia na adresy e-mail podane w formularzu rejestracyjnym.

Ze względu na ogromne zainteresowanie zapraszamy Was na kolejne szkolenie online dotyczące konkursu PRELUDIUM 21, które odbędzie się 25 maja w godzinach 14-16. Na szkolenie obowiązują zapisy pod linkiem. Zapisy na szkolenie będą otwarte do 24.05 (wtorek) do godz. 23:59 (lub do wyczerpania limitu miejsc, więc nie czekajcie z zapisem do ostatniej chwili).

MATERIAŁY ZE SZKOLENIA

Fulbright Junior Research Award – webinar and Q&A
Jesteś doktorantem lub doktorantką i chcesz prowadzić przełomowe badania na najlepszych amerykańskich uczelniach? Masz świetny pomysł naukowy, który powinieneś zrealizować w USA? Jesteś osobą otwartą i chętną do poznawania różnych kultur?
Jeśli odpowiedziałeś „tak” na te pytania, być może zainteresuje Cię nagroda Fulbright Junior Research Award! To doskonała okazja do zdobycia stypendium w wybranej przez siebie amerykańskiej instytucji akademickiej. Samorząd Doktorantów UW i Fulbright Poland zapraszają na webinar- który odbędzie się 8 maja o godzinie 20:00. Członek Zarządu Samorządku Doktorantów, Maciek Kolanowski (Wydział Fizyki UW, obecnie Fulbrighter na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara), opowie Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby aplikować i odpowie na wszelkie pytania. Miejmy nadzieję.

Spotkanie informacyjne  dotyczące I konkursu na dofinansowanie badań w ramach programu IDUB (Działanie IV.4.1)
Spotkanie odbędzie się 2 lutego 2022 zdalnie na platformie Zoom. Poprowadzi je Kierownik Działania IV.4.1 dr Przemysław Decewicz. Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się za pomocą poniższego forumlarza. Zapisy na szkolenie będą otwarte do 01.02 (wtorek) do godz. 20:00 (lub do wyczerpania limitu miejsc). Link do szkolenia zostanie wysłany do wszystkich zapisanych osób w dniu szkolenia na adresy e-mail podane w formularzu rejestracyjnym. Spotkanie nie będzie nagrywane, ale na podstawie pytań i wątpliwości doktorantów i doktorantek sporządzone zostanie FAQ, które trafi na stronę konkursu.

Szkolenie “Programy mobilnościowe”
Szkolenie odbędzie się 20.01.2022 (czwartek) o godz. 17 online dotyczące możliwości prowadzenia badań oraz odbycia części kształcenia doktoranckiego poza naszą uczelnią. Spotkanie poprowadzą dla nas eksperci z Biura Współpracy z Zagranicą. Poruszymy takie tematy jak studia częściowe, program Erasmus plus oraz wymiany w ramach umów bilateralnych. Na spotkanie obowiązują zapisy przez formularz. Zapisy na szkolenie będą otwarte do 19.01 (środa) do godz. 20:00 (lub do wyczerpania limitu miejsc). Link do szkolenia zostanie wysłany do wszystkich zapisanych osób w dniu szkolenia na adresy e-mail podane w formularzu rejestracyjnym.

Szkolenie “Prawa i obowiązki doktoranta” dla I roku Szkół Doktorskich
Samorząd Doktorantów zaprasza na zdalne szkolenia, w trakcie którego uczestnicy i uczestniczki otrzymają pigułkę wiedzy przydatną na początek kształcenia w szkołach doktorskich.

 • 6 października 2021 r. (środa), godz. 17 – 19 – szkolenie online w języku polskim ZOOM. Meeting ID: 848 9107 2756, Password: 242883
 • 7 października 2021 r. (czwartek), godz. 17 – 19 – szkolenie online w języku angielskim ZOOM.
 • 12 października w godz. 17-19:30 – szkolenie stacjonarne w języku polskim w sali 102 na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW (Pałac Uruskich-Czetwertyńskich przy ul. Krakowskie Przedmieście 30). Zapisy na szkolenie będą otwarte do 11.10 (poniedziałek) do godz. 20:00 (lub do wyczerpania limitu miejsc). Prosimy o rejestrację przez formularz.

Szkolenia odpowiedzą na pytania:

 • Czym jest IPB i ocena śródokresowa?
 • Ile stypendium otrzymacie i jakie składki zostaną z niego potrącone?
 • Skąd możecie pozyskać środki na badania
 • Jakie prawa macie w ramach kształcenia i jakie obowiązki się z nim wiążą?
 • Gdzie szukać pomocy w razie jakichkolwiek problemów?

 

Odpowiemy też na najważniejsze pytanie, jakie na pewno sobie zadajecie – jakie są organy Samorządu Doktorantów i w jaki sposób można do nich dołączyć. Pierwsze pół godziny szkolenia poprowadzi pracownik Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, podczas których opowie o pierwszych krokach młodego badacza w BUW-ie, ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do zasobów elektronicznych.

MATERIAŁY ZE SZKOLENIA

Szkolenie “Środki dla doktorantek i doktorantów w ramach IDUB-u”
Samorząd Doktorantów zaprasza na szkolenie, w trakcie którego uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z podstawowymi informacjami na temat programu IDUB oraz możliwościami dofinansowania działalności naukowej doktorantek i doktorantów UW. W ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (IDUB) realizowanego przez Uniwersytet Warszawski zaplanowano ponad 70 działań, których celem jest podniesienie poziomu jakości działalności naukowej i poziomu jakości kształcenia, oraz w konsekwencji podniesienia międzynarodowego znaczenia działalności Uczelni. Główna część szkolenia będzie obejmowała omówienie planowanych konkursów na dofinansowanie aktywności naukowych w ramach Działania IV.4.1 “Kompleksowego wsparcia doktorantów UW”. Program szkolenia:

 • Realizacja programu IDUB na UW – podstawowe informacje.
 • Możliwości dofinansowania dla doktorantek i doktorantów UW w ramach działań IDUB.
 • Założenia realizacji Działania IV.4.1 “Kompleksowy program wsparcia dla doktorantów UW”.
 • Planowany zakres i zasady pierwszego konkursu na dofinansowanie aktywności naukowej doktorantek i doktorantów UW w ramach Działania IV.4.1.
 • Pytania i odpowiedzi.

 

Szkolenie odbędzie się 29.04 (czwartek) w godz. 16:00-18:00 na platformie Zoom. Szkolenie poprowadzi dr Przemysław Decewicz, Kierownik Działania IV.4.1 “Kompleksowy program wsparcia dla doktorantów UW”. Zapisy przez ankietę będą otwarte do 28.04 (środa) do godz. 15:00 (lub do wyczerpania limitu miejsc). Link do spotkania zostanie udostępniony na podany podczas rejestracji adres e-mailowy (w domenie UW) w dniu 28.04 po godz. 16:00.Liczba miejsc jest ograniczona.

Szkolenia BUW

Szczegółowe informacje o szkoleniach skierowanych do doktorantów znajdziecie na stronie: https://www.buw.uw.edu.pl/szkolenia/szkolenia-dla-doktorantow/